Twierdzenie Pitagorasa – wersja dla przedszkolaków z klockami Rubanta

A co powiecie na klocki, które pomogą już przedszkolakom zwizualizować sobie na pozór skomplikowane twierdzenie Pitagorasa? Te klocki to Rubanta, czyli nieoczywista, zachęcająca pomoc matematyczna do nauki przez zabawę.
Twierdzenie Pitagorasa – wersja dla przedszkolaków z klockami Rubanta
Matematyka – część osób do dziś na samo wspomnienie ma pewnie gęsią skórkę. Jednak jeśli odpowiednio podejdziemy do jej nauczania, może się okazać, że to fascynująca dziedzina i nie ma się czego bać. Jedną z takich „dobrych dróg” jest nauka przez zabawę oraz nauka wykorzystująca ciekawe pomoce.

A co powiecie na klocki, które pomogą już przedszkolakom zwizualizować sobie na pozór skomplikowane twierdzenie Pitagorasa? Te klocki to Rubanta, czyli nieoczywista, zachęcająca pomoc matematyczna do nauki przez zabawę. Układanie klocków Rubanta to doskonały trening myślenia analitycznego, ćwiczenie motoryki małej oraz cierpliwości, a także świetny sposób na pobudzenie kreatywności. Dziecko układając wzory z załączonej instrukcji uczy się zależności pomiędzy wielkościami elementów, analizuje jak połączyć elementy w stabilną konstrukcję, a tworząc własne kombinacje pobudza wyobraźnię.

Rubanta Klocki Pitagorasa Genialny Dzieciak 

Najmniejszy zestaw składa się z 15 elementów różnej wielkości oraz instrukcji z przykładowymi konstrukcjami. Klocki przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia.

Z klockami Rubanta dziecko ćwiczy:

     • pamięć,

     • motorykę małę,

     • koordynację wzrokowo – ruchową,

     • koncentrację,

     • cierpliwość,

     • myślenie analityczne,

     • odtwarzanie wzorów,

Dodatkowo tworzenie własnych kombinacji pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność.    

Twierdzenie Pitagorasa: suma kwadratów długości przyprostokątnych trójkąta prostokątnego jest równa kwadratowi długości przeciwprostokątnej tego kwadratu.

  

Klocki Rubanta mają szereg zalet, które są bardzo istotne z punktu widzenia rodzica.

Dla dziecka to przede wszystkim wspaniała, zajmująca zabawa.

           

 

 Autor: Anna Przybylska

https://www.instagram.com/przybylska_tworzy/

 

 

 

Proponowane produkty